WOK Wietnamski, kuchnia azjatycka.

Całkiem przyjemny Chińczyk.

Popularne „chińczyki” pojawiły się w Warszawie już w latach dziewięćdziesiątych, razem z kebabami tworzyły trzon warszawskiego street foodu. Mijają lata, powstają coraz to nowe trendy, a to burgery, foodtrucki, taco, zapiekanki, a wydaję się, iż malutkie budki azjatyckie przetrwają wszystko. Na pewno ich sprzymierzeńcem są ceny, gdyż już od 12pln można zjeść sycący obiad, oraz mimo wszystko jednowymiarowy choć całkiem niezły smak. Szczególnie podczas syndromu dnia poprzedniego.  Całkiem niedawno przy skrzyżowaniu ulic Lizbońskiej z Afrykańską powstał w wolno stojącej budce nowy bar azjatycki o nazwie WOK Wietnamski. Mieszkam dość blisko i kilka razy nie mając pomysłu na obiad do nich zajrzałem.

białystok 034_Fotor

białystok 036_Fotor

białystok 032_Fotor

Wnętrza lokalu wyróżnia się na tle innych przybytków tego typu. Drewniane stoliki, podłoga, a nie kafelki i zdezelowane stoły. Nie jest on wielki, może 7 stolików ale na pewno bardziej zachęca niż typowy „chińczyk”

Menu jest takie jak wszędzie, bardzo rozbudowane, znajdziemy w nim kurczaka pod każdą postacią, wołowinę, cielęcinę, kaczkę, wieprzowinę. Dania na gorącym półmisku, makarony itp.

białystok 003_Fotor

Kurczak na ostro.

białystok 002_Fotor

Kurczak na gorącym półmisku.

białystok 001_Fotor

Kurczak z ananasem.

lublin dwa 059_Fotor

Makaron sojowy z kurczakiem i sajgonki.  Oferują również dostawę do domu na terenie Saskiej Kępy.

białystok 039_Fotor

Sajgonki.

białystok 043_Fotor

białystok 041_Fotor

Kurczak w pięciu smakach.

 

Na pewno wyróżnia to miejsce sposób podawania dań. Ładne talerze, sztućce, brak plastików. Dostępne są również sprowadzane sosy. Nie oszczędzają na porcjach i jakościowych składnikach, przede wszystkim mięsnych. Ceny być może na rozpoczęcie promocyjne są śmiesznie niskie. Oczywiście nie będziemy się rozpuszczali nad tego rodzajem kuchni z woka, ale to miejsca jako „chińczyka” w wersji premium level plus, wszystkim polecam.

WOK Wietnamski, Afrykańska 11A, Warszawa. Tel. 222 991 003.

Gwiazdka Gwiazdka

Polub nas na facebooku

Polub Strefę Konsumenta na Facebooku