Warsaw Hot Dog&Burger Bar – w poszukiwaniu kiełbasek idealnych.

Hot Dogi w centrum miasta.

 

Euro tuż, tuż, zapewne już siedzicie przed telewizorami. A co podczas oglądania meczu zjada prawdziwy Janusz? Proste – hot dogi ! Przedwczoraj kończąc tekst o UNICO Food Truck, życzyłem aby w centrum Warszawy pojawiło się chociaż okienko serwujące dobre slow foodowe kiełbaski w bułce. Tadam – okazało się, że niby już jest, i to nie „okienko” a bar – dokładnie Warsaw Hot Dog&Burger Bar. W samym śródmieściu przy ulicy Nowogrodzkiej 15. Dziwne, że nie natknąłem się na nich wcześniej, choć może i dobrze bo w okolicy zauważyłem kilka innych ciekawych lokali.

 

hot dog 007_Fotor

hot dog 003_Fotor

 

Miejsca niewiele, klika stolików, menu wypisane na ścianie.

 

hot dog 010_Fotor

hot dog 009_Fotor

 

Pan polecił hot doga BBQ twierdząc, że cieszy się największą popularnością wśród klientów. Zapłaciłem 14 pln.

 

hot dog 020_Fotor

hot dog 021_Fotor

hot dog 026_Fotor

hot dog 029_Fotor

hot dog 030_Fotor

 

Kiełbaska z indyka (75 %) i wieprzowiny, bułka z makiem, pomidor, roszponka, karmelizowana cebula, bekon, autorski sos barbecue. Kiełbasa delikatna – wprawdzie bardziej smakowała mi ta z UNICO (wieprzowa podwędzana), ale  ta również była bardzo dobra. Bułka chrupiąca, bekon nie tak mocno wysmażony jak ten z foodtrucka ( moja wina, nie poprosiłem Pana aby doprowadził go do mojego ulubionego stanu). Największe wrażenie robi sos, który jest przepyszny – dymny, delikatnie słodki – mistrzostwo europy. Pomidor i zielenina są całkowicie zbędne.

Czy smakowało ? Owszem. Czy porównałbym go do hot doga z UNICO, którym się zachwyciłem? Na pewno wspólnym mianownikiem jest korzystanie z jakościowych składników i nie używanie paskudnych zamienników ( jeżeli chodzi o sos wygrywa Warsaw Hot Dog).

Obsługa jest przemiła i profesjonalna – co warto docenić, ostatnio mam wrażenie, że większość ludzi pracuje za karę, a niedługo dla potwierdzenia opowiem Wam historię Pana Rurki – tęczowo nie będzie.

Co mi nie pasowało? Słodkość – pomidor, karmelizowana cebula, sos ( obłędny) ale słodkawy, brakowało przełamania. Następnym razem poproszę abym mógł sam skomponować składniki. Jak pisałem wyżej załoga Warsaw Hot Doga ma prokonsumenckie podejście i może mi pozwolą. A jestem pewny, że jak wybiorę :

grillowaną bułkę, wysmażony na chrupko bekon, jalapeno, mimolette, ogórka chilli, sos barbecue – to powstanie istna „hot dogowa” petarda. Jamnik zamieni się w Pitbulla.

Oczywiście lokal godny polecenia.

aaaaa co ważne, w weekendy grillują, aż do 3.

 

hot dog 019_Fotor

Ich FanPage.

Polub nas na facebooku

Polub Strefę Konsumenta na Facebooku