Tostoria, a miało być tak pięknie.

Porozmawiajmy o tostach.

Niedawno przy okazji recenzji tostów z kultowego wrocławskiego baru Witek, nie powiedziałem Wam całej prawdy. Podczas ostatniej wizyty we Wrocławiu odwiedziłem z kolegą jeszcze jedno miejsce do którego często zaglądałem w młodości. Tostoria bo o niej mowa mieści się w przejściu podziemnym Placu Dominkańskiego, czyli ruch podobny jak pod warszawską Rotundą. Nigdy nie byłem z Tostorią tak mocno związany jak z Witkiem, knyszami czy pierwszym Makiem przy „pedecie”,  ale skoro tam jadałem musiało być przynajmniej nieźle.

 

witek 047_Fotor

 

Staram się pisać o knajpach zazwyczaj dobrze, albo neutralnie. Jak jest tragicznie to raczej nie umieszczam wpisu, po co kopać leżącego. No chyba, że ktoś rzeczywiście zajdzie za skórę.

Tostoria jak nazwa wskazuje, serwuje tosty oraz tostini ( po prostu zapiekanki). Lokal ma wszystkie atrybuty aby wydawać chrupkie, pieczarkowe, z ciągnącym się serem posiłki. Świetna lokalizacja, spory ruch, niskie ceny.

 

witek 046_Fotor

 

Ja zamówiłem tosta klasycznego z ketchupem, kolega tostini z sosem czosnkowym.

 

witek 054_Fotor

witek 055_Fotor

witek 057_Fotor

witek 058_Fotor

witek 060_Fotor

witek 062_Fotor

 

Najgorsze jest to, że nic nie zapowiadało nadchodzącej tragedii. Tost wypchany po brzegi wylądował w ledwie zamykającym się tosterze, zapiekanka zajęła swoje miejsce w rozgrzanym piecu. Niestety to co stało się potem woła o pomstę do nieba. Tost jest wprawdzie mega chrupki, ale pieczarki tak puściły wodę, że rozmókł całkowicie. Kałuża z pieczarek wymieszała się ze słabo ciągnącym serem i podłej jakości ketchupem, przy którym Tortex to mistrzostwo świata. Po kilku kęsach papka z tosta wylądowała w śmietniku.

Tostini  lepsze nie było, zapieczone na wiór i sążnie polane czosnkową mazią. Swój żywot zakończyło podobnie.

Szczerze odradzam, szczególnie, że 500 metrów dalej, przy ulicy Wita Stwosza rezyduje ktoś, kto wie jak się do tematu zabrać.

Ich FanPage.

Polub nas na facebooku

Polub Strefę Konsumenta na Facebooku