Sokołyk – soki, koktajle, naleśniki.

Kolejny fit lokal do mojej kolekcji.

 

Świeżo wyciskane soki stały się modne już kilka lat temu wraz z trendem na zdrowe odżywianie. W większości marketów obok zielonych fit roszponek i szpinaku pojawiły się lodówki z jednodniowymi soczkami. W centrach handlowych lokale sprzedające sałatki, wrapy również zaczęły wprowadzać je do swojej oferty. Powstały w końcu ściśle wyspecjalizowane w tym temacie Juice Bary i z jednego z nich będzie dzisiejsza relacja.

Wyspy Sokołyku widziałem już w kilku galeriach ale zatrzymałem się dopiero w Atrium Targówek. W strefie gastronomicznej Atrium jak już kiedyś pisałem zmiany najemców są bardzo częste, co parę miesięcy jakaś firma wychodzi a wchodzi następna. Co w zasadzie dziwne gdyż galeria nie narzeka na brak odwiedzalności.

Koncept, który za bliski mi nie jest również będzie szukał tam swojego szczęścia.

 

sokołyk 012_Fotor

 

Swego czasu na Targówku działała chyba największa konkurencja Sokołyka, mianowicie Skok na Sok, niestety długo nie wytrzymali. W tym wypadku wydaję się, że może być inaczej, nie mamy do czynienia z klasycznym okienkiem, czy też standem, a bardzo ładnym kolorowym lokalem – który wręcz „woła” aby się zatrzymać i sprawdzić cóż to takiego.

 

sokołyk 006_Fotor

sokołyk 015_Fotor

sokołyk 008_Fotor

sokołyk 007_Fotor

 

Jest nawet kącik dla dzieci.

 

sokołyk 014_Fotor

 

Co jeszcze wyróżnia to miejsce ? To nie tylko soki z marchewki, jabłka, pomarańczy.. do wyboru do koloru – mikstury o ciekawych nazwach jak : zdrowy poranek, waga w dół, siła zieleni, żar tropików, pikantny rudzielec.. i dużo więcej. Soki możemy zamówić także w zakręcanej butelce. A przede wszystkim co dla mnie ważne, akurat ten lokal serwuje również jedzenie, zupy oraz naleśniki na słodko i słono.

Wybieram naleśnika z kurczakiem, szpinakiem, pomidorami suszonymi i mozzarellą plus sok marchewkowy.

 

sokołyk 017_Fotor

sokołyk 018_Fotor

 

Do spróbowania otrzymuję tajemną miksturę o nazwie ” warzywne spa”, nie pamiętam dokładnie składników ale smak mnie zachwycił, był delikatnie słodki a zarazem orzeźwiający. W zasadzie żałowałem, że nie zamówiłem całego kubka.. gdyż ..

 

sokołyk 021_Fotor

 

z marchewki był całkowicie klasyczny, nie znam się na sokach ale bardzo ważne, że się nie rozwarstwiał, wiecie o co mi chodzi? Czasem woda idzie do góry i robi się tak nieprzyjemnie, no i gorzki nie był, ot taki bardzo dobry soczek.

 

sokołyk 023_Fotor

sokołyk 024_Fotor

sokołyk 025_Fotor

sokołyk 026_Fotor

sokołyk 030_Fotor

 

Naleśnik z dodatkiem koperkowego sosu, szczerze mówiąc myślałem, że się nim nie najem. Nie miałem racji. Na bieżąco usmażony, solidnie „wypchany” grillowaną piersią w ziołach, świeżym szpinakiem ( bałem się, że będzie to breja), suszonymi pomidorami i mozzarellą. Może trochę sos za słony, ale podano go obok, sam mogłem dawkować.

 

Reasumując.

Naleśnik bardzo mi smakował,  koktajl z warzyw genialny. Ceny do przełknięcia, standardowe. Klientów również mają całkiem sporo, myślę, że sobie poradzą. Jak macie ochotę na dobry koktajl ( tylko lepiej wybrać jakiś niespotykany) i znudziło się koczowanie przy Manekinie – Sokołyk to właściwe miejsce.

Ich FanPage oraz inne moje fit odkrycia.

Eat Green

Fruve

Salad Story

 

Polub nas na facebooku

Polub Strefę Konsumenta na Facebooku