Ratatuj, ratuj się kto może.

Mały kulinarny potworek.

Naprzeciwko warszawskiej Promenady od ulicy Rechniewskiego,  już jakiś czas funkcjonuje małe bistro Ratatuj. Oferują kuchnię domową, lecz utrzymują się chyba głównie z organizacji chrzcin, komunii, uroczystości rodzinnych.

n 021_Fotor_Fotor

n 022_Fotor_Fotor

Lokal jest czysty, urządzony jak typowe bistro.

n 012_Fotor_Fotor

n 011_Fotor_Fotor

n 010_Fotor_Fotor

Menu jest wypisane na tablicy, są również zestawy lunchowe za 20 pln.

n 020_Fotor_Fotor

W tej okolicy nie jest to tani zestaw. W Bistro GocławObiad i SzarlotkaEat it jest znacznie taniej. O jakości serwowanych dań nie wspominając. Zamawiam zupę zacierkową i schabowego z mizerią.

n 014_Fotor

I zapowiada się dobrze, wielkiego porównania wprawdzie nie mam, gdyż rzadko jadłem zupę zacierkową. Warzywny wywar z kluseczkami smakuje poprawnie i napawa optymizmem przed drugim daniem.

n 016_Fotor_Fotor

n 015_Fotor_Fotor

n 017_Fotor_Fotor

n 018_Fotor_Fotor

Słyszę charakterystyczne „pikanie” mikrofalówki i po chwili odbieram talerz. Jest źle, bardzo źle. Już nie chodzi o to na jakim tłuszczu ma być smażony schabowy, choć jest to szalenie istotne. Schabowy musi być z patelni, nie ma innego wyjścia, mikrofala go niszczy, wysusza. Panierki jest za dużo, tworzą się grudki widoczne na zdjęciach. A do tego jest tłusty z żyłkami. Mizeria to sałata polana śmietaną z pomidorkami.. Nie tak wyobrażam sobie mizerię, szczególnie do schabowego. Plusem jest bardzo miła i serdeczna Pani za ladą.  Nie polecam. Dla porównania ostatni schabowy z grochówką za 16 pln w pobliskim Bistro Gocław.

king burgere 002_Fotor

king burgere 006_Fotor

 

 

Polub nas na facebooku

Polub Strefę Konsumenta na Facebooku