Pyzata Chata, czyli bardzo ciekawy pomysł.

Catering i zestawy obiadowe.

 

Kontynuując temat lubelskiej gastronomii dzisiaj recenzja Pyzatej Chaty. To zupełnie inny lokal niż chwalona przeze mnie Ąka. Miałem natomiast nadzieję, że mimo wielu różnic i innych konceptów – wspólnym mianownikiem obu miejsc będzie pyszna, domowa, polska kuchnia. PCH mieści się przy ulicy Okopowej 5, oprócz posiłków wydawanych stacjonarnie oferują również usługi cateringowe oraz dowóz dań do klienta. Sprawdzając menu na ich stronie internetowej od razu spodobał mi się system serwowania zestawów obiadowych. Jakże prosty i pomysłowy. Trzy kompozycje :

 

wro 015_Fotor

wro 022_Fotor

 

Ceny iście Białostockie, a wybór spory. Pomysł z zestawami genialny, zatem i oczekiwania ogromne.

 

wro 012_Fotor

wro 014_Fotor

 

Lody własnej produkcji – byłem prawie pewny, że się nie zawiodę i jeden zestaw zjem na miejscu, a drugi zamówię na wynos.

 

wro 017_Fotor

wro 018_Fotor

wro 029_Fotor

wro 030_Fotor

 

Bar sałatkowy, kolorowe czyste wnętrze, kącik dla dzieci..

 

wro 020_Fotor

 

Oho, bemary – czar prysł.. Jak ja tego nie znoszę.  Tylko jeden lokal serwujący w ten sposób posiłki całkowicie się wybronił. W większości otrzymywałem zimne, zleżałe, ociekające tłuszczem jedzenie. Koszmar z ulicy wiązów. Wziąłem tackę i dzielnie ustawiłem się w kolejce, przemiał ogromny, a Panowie Kucharze co rusz dorzucali świeże dania do naczyń – będzie dobrze pomyślałem.

Zamówiłem zestaw królewski ( 18, 70 pln) – roladę z piersi kurczaka nadziewaną szpinakiem i serem feta, kaszę gryczaną i surówkę kiszonej kapusty plus zupę pomidorową.

 

wro 036_Fotor

wro 032_Fotor

wro 042_Fotor

wro 040_Fotor

 

Porcja, którą otrzymałem przerosła całkowicie moje oczekiwania, a wręcz zwaliła z nóg. Przecież takim zestawem mogłyby się najeść trzy osoby. Garnuszek ( garnek ?) zupy pomidorowej. Wprawdzie przecierowej ale w dobrym wydaniu. Taka pomidorowa na niedzielnym rosole. Pikantna ze sprężystym makaronem – bardzo smaczna. Rolada uformowana chyba z dwóch sporych piersi, miękka, soczysta – przygotowana na parze. Czosnkowy szpinak przełamywała słona feta – nadzienie świetnie komponowało się z delikatnym kurczakiem. Kasza i surówka również w porządku.

Oczywiście nie pomieściłem wszystkiego. Co jeszcze ?

W Pyzatej Chacie spotkamy cały przekrój społeczeństwa – prawników z pobliskiej prokuratury, studentów, białe kołnierzyki, turystów. Wszystkich tych którzy chcą smacznie i do syta zjeść. A chyba o to przede wszystkim chodzi.

Ich FanPage.

Polub nas na facebooku

Polub Strefę Konsumenta na Facebooku