Pruszynka Berlinga – co za dużo to niezdrowo?

Muppet Show.

 

Wiecie jak podchodzę do miejsc, które oferują istny kuchenny miszmasz ? Mniej więcej jak MG do mrożonek. No bo jak można w jednej zazwyczaj nie wielkiej kuchni zgromadzić tyle świeżych składników. Pizza z pieca ( dobrze, że nie z mikrofali), kuchnia polska ( domowe obiady, pierogi, naleśniki, flaki, placki ziemniaczane, pyzy), a jakby było mało – to oferują jeszcze tortille z kebabem, burgera z kurczaka, fish&chips, rule z kebabem, rule z owocami morza – WTF?

Muppet Show – tylko Kermita brakuje – przepraszam żabich udek.

A może mimo wszystko się udaje ?

Przecież w Białymstoku i na Podlasiu nie spotkałem dotychczas kiepskiej gastronomii. Szaszłykarnia i Wygłodzony to moje ulubione lokale, a obok nich polecana była właśnie Pruszynka.

Przyjechałem na Berlinga 17.

 

białystok 049_Fotor

białystok 050_Fotor

 

Codziennie dwa zestawy obiadowe ( zupa + drugie danie ) w cenie 11,90 pln i 13, 90 pln.

 

białystok 058_Fotor

białystok 057_Fotor

białystok 056_Fotor

 

Duży przestronny, czysty lokal i świetnie zaopatrzony barek, transmitują imprezy sportowe. Miałem ochotę na zestaw obiadowy – niestety zabrakło, przyjechałem rzeczywiście późnym popołudniem.

 

białystok 053_Fotor

 

Wybrałem zupę dnia (2.80 pln), filet z kurczaka z kurką (13, 50 pln) oraz surówkę (2, 50 pln).

 

białystok 061_Fotor

białystok 063_Fotor

białystok 059_Fotor

 

Pieczarkowa przepyszna. Domowa, gęsta, sycąca na mięsnym wywarze. Zastanawiałem się czy w podlaskich szkołach obok matematyki nie figuruje przedmiot w stylu ” kuchnia polska”, i czy vis a vis „Naszej szkapy” w spisie obowiązkowych lektur widnieje pozycja ” Smaki Podlasia”.

 

białystok 063_Fotor

 

Soczysta dobrze przyprawiona pierś z delikatnymi maślanymi kurkami i cebulką. Nie wodnisty sos, który próbował szukać grzybów w lesie i zabłądził. Sałatka ze świeżych warzyw. Według mnie do zestawów dnia serwują inną. Jest w porządku, przeszkadza tylko kilka kropel „kebabowego sosu” przy pomidorze – pewnie tego co dodają do „rulek”.

Co z pizzą? Do wyboru do koloru, ceny od 13 pln, ogromne placki i ..

 

białystok 055_Fotor

 

konkurs – 41 cm w 15 minut – zjesz nie płacisz. Tak to robi Furious Pete.

Zdjęć pizzy nie mam, zamawialiśmy na wynos. Nie jest to „typowa włoska pizza z pieca opalonego drewnem przyciągniętego na plecach z Neapolu – przygotowywana przez prawdziwego nie sztucznego Włocha” z czego często się śmieję. To typowa „imprezowa” pizza – tłuściutka, dużo dobrych składników, możemy wybrać w miarę cienkie lub grube ciasto. Całkiem smaczna. O takiej stricte włoskiej opowiem jeszcze w tym tygodniu.

Reasumując.

Czy udało się połączyć lokal z domowymi potrawami i pizzą ? Na pewno. Wprawdzie nie jadłem większości dań, jednak kurki plus pieczarkowa udowadniają, że w Pruszynce Kucharz zna się nie rzeczy. Pizza również trzyma poziom – idealna na poranek z syndromem dnia poprzedniego. Jak zwykle w Polsce Wschodniej – przemiła, życzliwa, serdeczna obsługa. Chętnie bym zabrał załogę z kilku warszawskich lokali na szkolenie i obserwację. Jak dołączymy transmisje sportowe i piwo za 5 pln…  Pruszynka godna polecenia !

Ich FanPage.

Polub nas na facebooku

Polub Strefę Konsumenta na Facebooku