Pizzeria z Nowolipek, znana pizzeria w Warszawie.

Przy gocławskich jeziorkach.

Pizzeria z Nowolipek zawsze jest w czubie rankingów warszawskich pizzerii, jednak Muranów jakoś nigdy nie był mi po drodze i nie miałem okazji spróbować. Chociaż przez pewien czas mieszkał tam kolega Karol, w każdym razie w pizzerii nie byłem. Tym bardziej się ucieszyłem gdy otworzyli nowy lokal przy ulicy Skalskiego, obok nowego osiedla przy jeziorku gocławskim, niedaleko drugiego jeziorka, obecnie nazwanego Balatonem.

Z dwoma jeziorkami mam wspaniałe wspomnienia, spędziłem nad nimi mnóstwo czasu, w dalszym ciągu często tam wracam aby powspominać.  Gdybym miał wybrać najmilsze mi miejsca, na pewno jeziorko plasowało by podobną pozycje jak Pizzeria z Nowolipek w rankingach warszawskich pizzerii. A zatem wróćmy do pizzy, za pierwszym razem zamawiamy dużą Pepperoni za 27pln oraz sałatkę Pere e noci za 23pln.

stare 012Sałatkę tworzą, sałata lodowa, rukola, gruszka marynowana, orzechy włoskie, gorgonzola, sos miodowo – cytrynowy. Składniki dobrej jakości, bardzo ciekawe połączenie, pyszny sos. Delikatna, orzeźwiająca kompozycja. Pepperoni to ser, sos pomidorowy, pikantna kiełbasa pepperoni, cebula, oliwki. Pizza na wyjątkowo cienkim cieście z dużą ilością składników, dobrą kiełbasą, dodatkowo otrzymujemy sos pomidorowy, którym nie wolno polewać pizzy bo to największy przecież grzech :) Pizza na duży plus.

Następnym razem zamawiam również Pepperoni na pół z Parmeńską ( ser, sos pomidorowy, biała mozzarella, szynka parmeńska, świeża rukola) za 31pln.

stare 017

stare 018Jak za pierwszym razem, składniki wysokiej jakości, wszystko gra. Ostatnio postanowiłem zamówić pizzę do domu, Capricciose za 25pln, zamawiałem przez portal pyszne.pl.

n 001

n 003

n 006

n 007

n 008

n 005Ser, sos pomidorowy, szynka, pieczarki, prosta kompozycja, przy dobrym cieście i jakościowych składnikach nie do zepsucia, ale zadowolony nie jestem,  gdyż pizza przyjechała mocno przypalona, aż zacząłem polewać ją sosem pomidorowym, który również dostałem, i jak pisałem wyżej, pamiętajcie nigdy tego nie róbcie, to zło, grzech, przy każdym zalaniu pizzy sosem, płacze jeden prawdziwy mały Włoch.

Pizzerie z Nowolipek mimo wszystko, polecam, po prostu za trzecim razem za długo przetrzymali placek w piecu, każdy popełnia błędy, nic się nie stało. Dlatego nie dziwię się, iż mają tak wysoką pozycję, pizza jest rewelacyjna.

Ich Fanpage oraz pełne menu.

 

 

 

Polub nas na facebooku

Polub Strefę Konsumenta na Facebooku