Oscar, jedna z pierwszych kanapkarni w Warszawie.

Kultowe kanapki na ciepło w podziemiach.

Gdy nie było w Polsce jeszcze Subwaya i Freshpointa, czy też innych barów z zapiekanym panini, prym wiódł właśnie Oscar. Mieli kilka okienek w podziemiach dworca centralnego oraz w przejściu podziemnym pod rotundą. Podczas remontów, kilka lat temu musieli pozamykać swoje bary. A gdy otworzyli ponownie, w podziemiach został wprowadzony zakaz handlowania podgrzewanymi i grillowanymi kanapkami. Wprowadzili zatem zwykłe kanapki, pączki, drożdźówki, wszystko na zimno. Ostatnio musiało się coś zmienić bo wrócili do starego oscarowego menu. Nie znaczy oczywiście, że byłem kiedyś ich jakimś wielkim fanem. Po prostu dziesięć lat temu oprócz kebabów, wątpliwej jakości hamburgerów, hot dogów, nic innego na szybko nie było. A kanapka na ciepło z Oscara była w sam raz, szczególnie gdy czekałem na pociąg lub wracałem z nocnych imprez. Kosztowała coś koło 4pln, i była rozmiarów na mniejszy głód, tak aby coś przekąsić. Miała jeszcze jeden plus, można spokojnie było ją gryźć, a nie ciapać się tak jak z ówczesnymi kebabami. A zatem po koło 6 latach postanowiłem przypomnieć sobie studencki smak.

Wszystko wygląda jak kiedyś.

dzua micha 032

dzua micha 035

dzua micha 036

dzua micha 038

dzua micha 041

dzua micha 043

dzua micha 044

W menu są zapiekanki, napoje, ale do Oscara przychodziło się po kanapki panini podgrzewane na grillu. Zamawiam z indykiem, pieczarkami i warzywami. Pani nakłada „indyka” ( oczywiście to wędlina), pieczarki i do podgrzewacza. Następnie do wyboru sos ostry lub łagodny. Koperkowy lub czosnkowy, świeże warzywa i cebulka prażona (kiedyś jej nie było). Zapłaciłem 5,80pln.

dzua micha 045

dzua micha 046

dzua micha 047

dzua micha 048

dzua micha 049

dzua micha 051

Bułka się kruszy, sosy paskudne, szczególnie ostry. Indyk to wędlina, warzywa świeże. Ciężko ocenić taki oldschoolowy smak. Jak z wrocławską knyszą, trzeba ustalić inny punkt odniesienia. Nie mają sensu porównania smaku z  Subwayem gdzie kanapka dnia kosztuje 8pln, czy z Freshpointem gdzie dostaniemy kanapki od 7pln.

Choć cenowo jest podobnie, za Oscara zapłaciłem 5,80pln, czyli niewiele mniej. A wszystkie trzy lokale są bardzo blisko siebie.. Także wybór chyba jest prosty.

 

Polub nas na facebooku

Polub Strefę Konsumenta na Facebooku