McDonald’s z dostawą, czy mogło się to udać?

McRoyal Tasty, Drwal, Kanapka Zbójnicka, Kanapka Szefa.

Po wczorajszym wpisie o jedzeniu z dostawą do domu, otrzymałem pytania, że jak to? Mak ma dostawę? I co to za burger na zdjęciu, którego niby mi przywieźli. Wprawdzie miałem o popularnych fast foodach już nie pisać, ale co zrobić, iż czasem je spożywam, a szczególnie gdy wprowadzają nowości.

A zatem dostawa w Maku jest możliwa już od jakiegoś czasu na ograniczonym terenie Warszawy. I mimo, iż były już wcześniej takie pomysły, a przecież konkurencja od Colonela dowozi od lat, wzbraniali się przed tym mocno. I w sumie nie widziałem w tym nic złego, gdyż produkty z Maka zdatne ( smaczne) do spożycia są raptem przez 20-25 minut. Dlatego też wprowadzili system numerkowy, aby przygotowywać kanapki na bieżąco, pisałem już o tym w recenzji Mc Luka oraz Grand Big Maca.

Nie dawałem burgerom w dowozie zbyt wielkich szans, spróbować jednak trzeba zawsze. Wybieram na portalu pizzaportal najbliższą mi restauracje McDonald’s, wpisuję domowy adres, ulicę Belwederską 54 i wyskakują mi warunki dostawy. Mak nie podwyższa cen produktów, jak KFC ale :

„Minimalna kwota zamówienia to 10 zł przy zamówieniu z dostawą. Zawsze doliczamy opłatę za dowóz w wysokości 7 zł.”

Wpisywałem też inne ulice i 7 pln za dowóz to cena raczej maksymalna, czyli generalnie dość opłacalna, szczególnie, że kwota minimalna to 10 a nie 50 pln.

Zamawiałem dwukrotnie i czekałem około godziny, uczciwie, taki szacowany czas podają. Z menu wybieram edycje zimową czyli limitowaną, plus frytki i cole. Nie będę się zbytnio rozwodził nad smakiem kanapek. Według mnie czy są smaczne decyduje kompilacja sosu-buły-powtarzalnych składników, mięso jest zawsze wysmażone well done, a najlepsze jest Royalowe.

Na pierwszy ogień poszedł :

DRWAL

Placek serowy otoczony złocistą panierką, soczysta wołowina, dwa plastry bekonu, krucha sałata i prażona cebulka w bułce serowo-bekonowej. Smaku dopełnia wyjątkowy sos z przyprawami.

orient 034_Fotor
 .
Dowożą w standardowych torebkach, ale praktycznie każdy produkt starają się pakować w osobne mniejsze torebki.
 .
salad 041_Fotor
 .
Drwala jadłem już dziesiątki razy, ten wygląda trochę płasko.
 .
salad 044_Fotor
 .
salad 046_Fotor
 .
salad 048_Fotor
 .
Co sprawia, że Drwal jest tak długo oczekiwaną kanapką w roku, i przez wielu uważanych za najlepszą ? Inna bułka z bekonem, sos bardzo podobny do tego z Big Maca, bekon, prażona cebula i przede wszystkim placek serowy. I tu muszę Was rozczarować, on zawsze był topiony, nigdy żółty ciągnący. Wielkiego wow nie ma, choć bardzo tego burgera lubię. Dodam, iż jest niesamowicie sycący.
.

Kanapka Zbójnicka

 .
orient 045_Fotor
 .
da 026_Fotor
 .
da 024_Fotor
.
Zamiast sera otrzymujemy placek ziemniaczany i śmietanowy sos. W żaden sposób mnie ta kanapka nie przekonuje, sos jest mdły, a placek niczym nie przypomina dobrego placka ziemniaczanego, sztuczne to strasznie.

BURGER SZEFA

Soczysta wołowina, wyśmienite pieczarki smażone z przyprawami na maśle i topiony ser ementaler, zamknięte w pysznej bułce z serowo-bekonową posypką. Kompozycję wspaniale uzupełniają plaster soczystego pomidora, sos majonezowy i musztarda.

 .
orient 047_Fotor
 .
orient 048_Fotor
 .
orient 050_Fotor
 .
Jest nieźle, nawet bardzo nie źle. Pieczarki smakują świetnie i jest ich dużo. Bułka jak u Drawala, zamieniłbym tylko sos, ten znów jest zbyt mdły.
A na koniec mój faworyt, najlepszy burger w Maku, w wersji Tasty. Czyli z sosem z Big Tasty, kanapki, której już długo u nas nie było. Myślę, iż zaraz nadejdzie i jej kolej.

PODWÓJNY McROYAL® TASTY

Złocista bułka sezamowa z dwiema solidnymi, soczystymi porcjami wołowiny i dwoma plastrami chrupiącego bekonu. A do tego łagodny topiony ser ementaler, krucha sałata, świeża cebula i pomidor. Smaku dopełnia wyśmienity, oryginalny sos.

 .
orient 038_Fotor
 .
orient 040_Fotor
 .
orient 043_Fotor
 .
Dwa Royalowe burgery połączone serem, z dymnym sosem Tasty, chrupkim bekonem i nic więcej już nie potrzeba.
Pomidora, cebulę i sałatę możemy wywalić, bo robi się za bardzo wieśkowo, a to przecież Royal, podwójny Royal.
Podsumowując i odpowiadając na wcześniej zadane pytanie, tak, dowóz z Maca się sprawdza jest tylko jedno ” ale’
 .
orient 035_Fotor
 .
salad 040_Fotor
 .
da 029_Fotor
 .
Frytki w dowozie są już nie do przyjęcia, za sprawą temperatury flaczeją, robią się sparzone, do tego w większości są już zimne. Napoje otrzymałem całkowicie wygazowane.  A zatem burgery na tak,  dodatki na nie.
Tymczasem robię sobie przerwę od amerykańskich sieci. Następne burgery (oczywiście po sałatkach) będą z nowej knajpy właścicieli Barn Burgera – Barn Smoque oraz z SoulFoodu. W między czasie jakiś zajazd, w ciemną noc z trasy Białystok-Lublin.
Gwiazdka Gwiazdka Gwiazdka

Polub nas na facebooku

Polub Strefę Konsumenta na Facebooku