Makarun, czyli makaron na szybko.

Makaronowe zaskoczenie.

Makarun napotkałem w przejściu podziemnym przy Rondzie Waszyngtona, okazało się, iż to nie pierwszy ich lokal ( przy Rondzie to raczej okienko) co mnie zdziwiło gdyż znam większość sieciówek.

Mają jeszcze punkty w Krakowie, Lublinie, Rzeszowie i Choinach, na stronie mocno propagują franczyzę dlatego myślę, iż w ten właśnie sposób ta sieć się rozwija.

W menu Warszawskim są tylko makarony ale w innych lokalach są też sałatki.

Pełne menu

Wybieram Carbonare 550g za 10,90 pln, mniejsza to 350g za 8,90 pln, ceny w poszczególnych miastach nieznacznie się różnią.

Oczekiwałem najgorszego bo czego można spodziewać się po makaronie spaghetti z bemara, polanego sosem z bemara obok w kartoniku ?

ok 116

Nie wiem jak to możliwe aby makaron leżący w wodzie był ugotowany al dente, po prostu w punkt,  sprężysty, nie ma mowy o rozgotowaniu.  Kolejne zaskoczenie to sos Carbonara, nie jest to wprawdzie smak jak choćby z Bordo na Chmielnej a przypominam, że Makarun to jednak makaronowy fast-food a nie restauracja.

Kulinarnym oszołomom, zaznaczę też, iż sos w Makarun jest bardzo śmietanowy, nie same żółtka, pancetta, parmezan czy inne cuda.  Smakuje nieźle, szczególnie, iż proporcje makaronu i sosu są wymierzone tak, iż sos cały czas otula makaron.

ok 121

W menu zaciekawiła mnie jeszcze jedna pozycja mianowicie Spinacio con polo 11,90 pln i ją zamówiłem kolejnym razem.

k 032

Spaghetti, kurczak, szpinak, oliwa, czosnek, przyprawy.

k 035

I tym razem  jest inaczej, Spinacio con polo smakuje tak jak we włoskiej restauracji z wyższej półki, gdyby mi ktoś przesypał z kartonika do eleganckiego talerza z denkiem, zawiązał krawacik i posadził przy białym obrusie dałbym się nabrać. Delikatny aromatyczny kurczak, szpinak jaki lubię najbardziej, wyrazisty, czosnkowy, genialne w swej prostocie. I jak poprzednio sosu starcza do samego dna kartonika.

Nie dziwne jest, że przy takiej jakości i cenie Makarun jest oblegany przez Klientów przy Rondzie. Czego im serdecznie życzę.

Fun Page

 

Polub nas na facebooku

Polub Strefę Konsumenta na Facebooku