Lubish Langosh, a jeśli jeszcze nie – to spróbuj.

Zloty food trucków czas zacząć.

 

O food truckach w Polsce zrobiło się głośno kilka lat temu. Najpierw karmiły wygłodniałych imprezowiczów, następnie ustawiały się pod korporacyjnymi biurowcami, umilały spacery przy bulwarach wiślanych. Przyszedł czas na organizacje zlotów, czyli imprez gdzie karmiące autka występują w roli głównej. Cyklicznie w różnych miastach Polski odbywa się zjazd o nazwie „Żarcie Na Kółkach”, i takim eventem w ostatni weekend Warszawa zainaugurowała sezon.

Najwięcej zawsze jest furgonetek z burgerami, ale i to powoli ulega zmianie. Ja zawsze szukam busa serwującego inne rzadko spotykane potrawy – tak odnalazłem Lubish Langosh.

A co to takiego ten langosz? To węgierski przysmak, placek drożdżowy smażony w głębokim tłuszczu. Zajadałem się nimi gdy byłem nastolatkiem podczas obozów w Hajdúszoboszló, praktycznie codziennie po basenach chodziliśmy na langosze posmarowane masłem czosnkowym, polane śmietaną i posypane serem. Ostatni raz węgierski specjał kosztowałem kilka lat temu w Budapeszcie.

Czym prędzej podszedłem do białego auta ze śmiesznym potworkiem w logotypie.

 

bb king 090

bb king 089_Fotor

bb king 091_Fotor

bb king 112_Fotor

bb king 113_Fotor

bb king 114_Fotor

bb king 115_Fotor

 

Miałem dylemat czy zamówić klasycznego jakiego zwykle jadałem, czy też coś pokombinować. Wybrałem Alohe z szynką, ananasem i kukurydzą. Zapłaciłem 15 pln.

 

bb king 118_Fotor

bb king 121_Fotor

bb king 125_Fotor

bb king 122_Fotor

 

Langosze są smażone i formowane na bieżąco, przyjemnie chrupią i mają swój charakterystyczny smak. Niech tylko nikogo nie zdziwi, że ser się nie ciągnie, a szynka nie jest podpieczona. Cały urok tej potrawy to świeży drożdżowy placek z wyraźnym posmakiem czosnku, przełamany delikatną śmietaną. Dodatki na wierzchu będą zimne i takie być powinny, to nie zapiekanka, tym bardziej hawajska pizza.

Reasumując.

Food truck Lubish Langosh wyśmienicie przyrządza węgierskie placki, takie same zjecie w Budapeszcie. Załoga furgonetki musiała przejść iście profesjonalne madziarskie przeszkolenie.. No cóż – Polak, Węgier, dwa bratanki..

Polecam spróbować, poniżej wykaz z ich FanPaga, gdzie i kiedy będą dostępni :

 

13010594_1337902216225419_7765740804346181100_n

Polub nas na facebooku

Polub Strefę Konsumenta na Facebooku