Express Kuchnia Marche, sieć multifood.

To nie mogło się udać.

Zawsze bardzo sceptycznie patrzyłem na sieci multifood, które rozrastają się w galeriach handlowych oraz ulicach miast jak grzyby po deszczu.  Zamysł jest prosty, bierzemy tackę i nakładamy sobie posiłki z bemarów, jest ich bardzo dużo, znajdziemy tam praktycznie każde możliwe danie i kuchnie  świata, od pierogów do lasagne, mięsa, kasze, frytki, sałatki, surówki itp.  A na końcu Pani waży nam talerz i płacimy za jedzenie wg wagi, kilogram w Marche kosztuje jak się nie mylę 32,99 pln. Możemy sobie też nalać zupy z dużego kotła w cenie 4,20 pln.

iphone6 004

Kuchnie Marche odwiedzam w Złotych Tarasach w Warszawie koło godziny 15, kolejka ogromna, tłum ludzi przebiera w bemarach, nakłada sobie jedzonko i właśnie to już na samym wstępie mnie odrzuca, tak samo jak wybieranie pieczywa w marketach z wolnych, ogólnie dostępnych półek. Ludzie, którzy się nad tym schylają, dziubią, sprawdzają, ohyda. Kolejna sprawa, mimo kolejek to przy takiej ilości jedzenia i różnych wyborach raczej nie ma opcji aby było ono ciepłe a wyleżałe i zeschnięte. Okey zanim całkowicie Was zniechęcę przejdziemy do testu:)

iphone6 005

Krem z pomidorów, pierś zapiekana serem i pieczarkami, stek w sosie grzybowym, brukselka, sałatka porowa, kapusta kiszona, za wszystko zapłaciłem 21 pln.

iphone6 006

Krem z pomidorów całkiem smaczny, pikantny i ciepły przede wszystkim. Za krem duży plus.

iphone6 007

Pierś bardzo dobra, to musiał być naprawdę smaczny posiłek bezpośrednio po przygotowaniu ale gdy ja go nałożyłem na papierowy talerz był już całkowicie zimny, ser zamiast się ciągnąć jest wyschnięty tak samo jak pieczarki.

Kapusta kiszona domowa jak również porowa sałatka, nic im zarzucić nie można, smakują świetnie, niby stek to tak naprawdę mielony z sosem, który również wysechł na zimnym kotlecie.

System multifood ma wielu zwolenników, świadczą o tym kolejki, ogromne obroty coraz to chętniej tworzących się nowych sieci czy franczyz. Obecnie ciężko znaleźć centrum handlowe bez tego rodzaju kuchni.

Ja mogę wpaść jedynie na zupę.

Strona :http://expressmarche.pl/o-firmie/historia-naszej-firmy

Polub nas na facebooku

Polub Strefę Konsumenta na Facebooku