Delicje na Grochowie

Żółta koszulka lidera.

Ostatnie recenzje na blogu nie były dość pozytywne, jakoś przez chwilę szczęście do odnajdywania godnych polecenia lokali mnie opuściło. Ale już wszystko jest w porządku. Delicje wskazał mi ten sam Czytelnik, który polecał Bar u Beci, nic dziwnego bary sąsiadują ze sobą przy ulicy Grenadierów 34. Beci kuchnię doceniłem, ale miałem mieszane uczucia. Niby smacznie, bardzo tanio, świetne schabowe, tylko z miarę dietetycznym jedzeniem nie ma to niestety zbyt wiele wspólnego. Oczywiście nie chodzi tu o absolutne oszołmostwo, czyli całkowite odcięcie się od tłuszczu, cukru, majonezu, wieprzowiny itp. Ale zastąpienia lub używania niektórych składników z umiarem, a Pani Becia ich nie żałuje. Swoją drogą niektórzy właśnie taką kuchnię uwielbiają (sam tak czasem mam) i chwała im za to.

Bardziej przeszkadzał mi brak wentylacji, na wynos jedzenia zabierać nie lubię, niekiedy moje lenistwo nie zna granic, a za zmywaniem talerzy nie przepadam. Poza tym zazwyczaj się śpieszę i wolę opcję – zjeść, zapłacić, podziękować.

Co innego oferują Delicje ? Na pewno sprawną wentylację, ciekawy wystrój sprawiający wrażenie francuskiego bistro.

 

bamb 009_Fotor

bamb 011_Fotor

bamb 015_Fotor

bamb 020_Fotor

bamb 027_Fotor

bamb 024_Fotor

 

Owoce w koszach, wina, ciasta. Czarno białe zdjęcia, okrągłe stoły, sporo miejsca. Ale jedna rzecz zaczynała mnie niepokoić, znowu te cholerne bemary. Jak pisałem już kilka razy – szansę aby taki system wydawania potraw się sprawdził zazwyczaj są nie wielkie. Tylko te pojemniki są nieco inne, mają pokrywki i jedzenie wygląda na świeże i utrzymujące temperaturę.

Codziennie na kredowej tablicy wypisanych jest kilka dań mięsnych, vege i jedna zupa. Delicje odwiedziłem dwukrotnie, za pierwszym razem zamówiłem pierś pieczoną, kapustę kiszoną oraz surówkę ze świeżych warzyw. Zapłaciłem 15, 90 pln.

 

bamb 016_Fotor

bamb 017_Fotor

bamb 026_Fotor

 

Porcja ogromna, kawał soczystej piersi, świetniej przyprawionej, kapusta kiszona jedna z lepszych jakie jadłem, z marchewką, sokiem z cytryny, delikatnie chrupała. Obok świeże warzywa polane sosem vinegrette, trochę się Pani przelało i pierś również oberwała. Przepyszny obiad.

Kolejne zamówienie to zupa pomidorowa ( 5pln), polędwiczki wieprzowe w sosie pieprzowym, kasza gryczana i ponownie kapusta kiszona (15, 90pln). Opakowania na wynos jak dobrze pamiętam to 0,50 pln.

 

bb king 004_Fotor

bb king 006_Fotor

bb king 008_Fotor

 

Czy można zrobić świetną zupę pomidorową i sprzedawać za 5 złoty ? Oczywiście, że tak i Delicje to udowadniają. Esencjonalna, wyrazista zupa na mięsnym wywarze z cząstkami pomidorów pellati,  pietruszką,  specjalnie zamówiłem bez makaronu.

 

bb king 009_Fotor

bb king 012_Fotor

bb king 014_Fotor

bb king 015_Fotor

 

Polędwiczki miękkie, rozpływające się w ustach i można je kroić widelcem. Sos z pieprzem o konsystencji zielonego groszku podbija smak, dodaje pikantnego charakteru i wspaniale się komponuje. O kapuście pisałem wyżej – nic się nie zmieniło.

 

Reasumując.

Ceny w Delicjach są nieco wyższe, niż w niektórych czołowych barach na Pradze Południe, ale porcje, brak zapachów, a przede wszystkim rewelacyjny smak to wynagradzają. Na ten moment dostają ode mnie żółtą koszulkę lidera.

Ich FanPage.

Polub nas na facebooku

Polub Strefę Konsumenta na Facebooku