Bar mleczny Maślanka, kolejny raz Muranów.

Warto poszukać parkingu.

O Pasażu Muranów pisałem już przy okazji recenzji Bay Kebab. I co miłe w tym zagłębiu kebabowni znalazło się również miejsce dla kuchni polskiej. Ostatnio odwiedzam głównie takie lokale, kebabów i fast foodów nie jadłem już od prawie dwóch miesięcy. Bar Maślanka „mleczny” jest raczej tylko z nazwy, bliżej mu do popularnych ostatnimi czasy bistro, czy po prostu lokali z domową kuchnią. Prawdopodobnie chodzi o dotacje, a może to ja mam spaczenie, iż jak mleczak to musi się kojarzyć z poprzednią epoką.

W menu znajdziemy nie tylko typowo polskie „barowe” potrawy, są również makarony, sałatki, naleśniki, wyciskane soki. Codziennie inny zestaw dnia w cenie 18,90 pln oraz zestaw „fit”.

wygł 015_Fotor

 

Lokal jest niewielki ale nowocześnie urządzony. Menu zapisane na kredowej tablicy.

 

wygł 017_Fotor

wygł 016_Fotor

wygł 019_Fotor

wygł 020_Fotor

 

Mimo, iż nie była to typowa obiadowa pora, klientów było sporo. Ceny nie należą do najniższych, ot jak na bistro warszawska średnia. Domyślam się, iż czynsz w Pasażu Muranów też do niskich nie należy

Zamówiłem zupę pomidorową 3,90 pln, grillowaną pierś z kurczaka 10,90 pln plus zestaw surówek 6 pln.

 

wygł 021_Fotor

wygł 022_Fotor

Zupa rzeczywiście z pomidorów, gęsta, esencjonalna, przypominająca krem. To nie woda z przecierem i przyprawami. Daleko jej od stołówkowej, a raczej bliżej takiej za którą w knajpach płacimy 8-10 pln.

wygł 027_Fotor

wygł 029_Fotor

wygł 030_Fotor

Pierś to kawał dobrze przyprawionego mięsa, nie rozbity na „papier” kawałeczek. Delikatna, soczysta, warta swojej ceny. Surówki świeże, chrupiące, marchewka na słodko, ja wolę z chrzanem, zresztą generalnie nie przepadam za słodyczami.

Reasumując.

Po ostatnich wpadkach znów odnalazłem dobry trop, i kolejne miejsce warte polecenia.

Dania są przygotowane na bieżąco, nie ma mowy o bemarach. Porcje są solidne i smaczne. Jeszcze jeden ważny element szczególnie w zimie – wentylacja działa prawidłowo, możemy być spokojni o nasze ubrania i ich późniejszy zapach. Wiele lokali na tym dużo traci.

Ich FanPage.

 

Polub nas na facebooku

Polub Strefę Konsumenta na Facebooku