Bar Kubuś, czyli domowa kuchnia schowana na Gocławiu.

Zabawa w chowanego.

Bar Kubuś większości  kojarzy się pewnie z mleczakiem przy Ordynackiej, mi również choć z tego co widzę to i Radom ma swojego Kubusia.

images

 

http://www.barkubus.radom.pl/

 

Dzisiaj jednak nie o nim. Ostatnio słyszałem sporo dobrych opinii o Kubusiu na Gocławiu przy ulicy Abrahama 18. Bardzo blisko mieści się Bistro Gocław, które oceniłem wysoko. Było już późno, a Bar jest czynny do 19 co jest sporym plusem. Zwykle wszystkie jadłodajnie wystawiają potykacze, czy też inne gadżety reklamowe „krzyczące” tu jesteśmy! odwiedź nas ! Do Kubusia trafienie z ulicy graniczy z cudem, schowani są za winklem i nawet znając okolicę trochę się pogubiłem.

W lokalu zajęte były dwa stoliki, po kuchni krzątały się starsze Panie Kucharki i ustalały menu na kolejne dni, to dobrze świadczy, może być naprawdę smacznie. Sam lokal niewielki i wygląda na sterylnie czysty.

kubus 030_Fotor

kubus 031_Fotor

kubus 034_Fotor

Nie ma zestawów lanczowych ale menu jest codziennie zmieniane, standardowe pozycje zapewne zostają. Zamawiam mniejszą porcję zupy pomidorowej, pierś grillowaną z zestawem surówek.

kubus 035_Fotor

Płacę 21,50 pln, to dość sporo jak na osiedlowy bar typu mleczny. Sama pierś 13pln.

kubus 037_Fotor

kubus 038_Fotor

Zupa smaczna, taka typowo „mleczakowa” pomidorowa z przecieru, ale nie oszukana. Jest trochę marchewki, a makaron nie jest rozgotowany.

kubus 039_Fotor

kubus 040_Fotor

kubus 042_Fotor

kubus 045_Fotor

Pierś soczysta, nie wysuszona, marchewka przyrządzona na słodko, świeża kapusta kiszona. Nie wiem po kiego na talerzu znalazły się sosy. Oczywiście kupne, jeden coś ala czosnkowy, drugi meksykański. Zestaw ( nie licząc sosów) bez wielkich rewelacji ale smakuje dobrze.

W międzyczasie klientów przybywa, głównie zamawiają dania na wynos, widać, iż nie przychodzą pierwszy raz. Zamawiają po pół porcji surówki, pół mięsa, trochę ryżu, kombinują jak koń pod górę. Nawet swoje pojemniki na jedzenie mają. Zatem Kubuś mimo, iż schowany oddanych gości ma, istnieje w końcu od 16 lat.

Reasumując, jest w miarę smacznie, miło i domowo. Starsze Panie znają się na kuchni. Jednak jak na takie ceny wielkiego wow nie ma. Znam lepsze miejsca w pobliżu.

Ich strona.

Gwiazdka Gwiazdka Gwiazdka

Polub nas na facebooku

Polub Strefę Konsumenta na Facebooku