Aroy Aroy – trochę inaczej o Pad Thai.

Pyszne ! Pyszne !

 

Nie byłem w Tajlandii. Tajska kuchnia nie przywołuje u mnie wspomnień cudownych wysp, rajskich plaż i niebieskiego oceanu. Nie będzie żadnych tęsknot, przenoszenia się w czasie.. nie będzie nawet kickboxera i tong po.

Pierwszego Pad Thaia jadłem w warszawsko – wietnamskiej budzie i wyglądał mniej więcej tak :

 

adriano 071

 

a gdzie orzeszki ???

Smakował jak 90 % dań z popularnych „chińczyków” – po prostu makaron smażony z kurczakiem i glutaminianem. Obecnie zapanowała moda na azjatycką kuchnię, tylko już nie na kurczaka w pięciu smakach, czy po seczuańsku. Jak grzyby po deszczu wyrastają nowe lokale i food trucki z kuchnią tajską. Przyznam, że w zbyt wielu nie byłem, wizyta w Silk&Spicy kilka lat temu spowodowała, że zaczął odrzucać mnie ten celebrycko -pałeczkowy klimat. Nie mój świat.

Odczarował mnie wietnamski food truck Viet Street Food, który swoimi niedrogimi ( średnia 10 pln), niesamowitymi kompozycjami podbija warszawski rynek.  Postanowiłem więc zrobić kolejne podejście.

Aroy Aroy odkryłem przypadkiem, przechodząc króciutką ulicą Królowej Aldony ( równoległa do Francuskiej), zobaczyłem taki szyld :

 

ajro ajro 016

 

Stare przysłowie mówi, że ciekawość to pierwszy stopień do piekła – nie wierzcie w to, gdyby tak było, już dawno bym się w nim smażył. Zaciekawiło mnie ostatnie logo – Aroy Aroy ( pysznie, pysznie), brzmi prawie jak Ahoj Ahoj. Facebook i już wiedziałem co to jest. Tajskie ! A doświadczenie podpowiada, że najlepsze restauracje są poukrywane na Saskiej Kępie. To znaczy, że niekoniecznie mieszczą się przy najsławniejszej ulicy Francuskiej.

 

ajro ajro 049

ajro ajro 050

ajro ajro 028

 

Zielony ogródek, otulony wysokimi drzewami z kącikiem dla dzieci. Tuż obok w typowej dla Saskiej Kępy niskiej kamienicy mieści się malutka restauracja z tarasem. Ludzi nie wiele – cisza, spokój, ptaszki śpiewają. Krótkie spojrzenie na menu  i szybka decyzja. Wybieram lunch dnia – Pad Thai z kurczakiem – płacę 24 pln.

PAD THAI, SMAŻONY MAKARON RYŻOWY W SOSIE TAMARYNDOWYM KAPUSTA, CZOSNEK, JAJKO, CZERWONA CEBULA, SZCZYPIOR, ŚWIEŻE KIEŁKI, ORZESZKI.

 

ajro ajro 026

ajro ajro 036

ajro ajro 039

ajro ajro 043

ajro ajro 045

ajro ajro 047

 

Szalenie aromatyczna i wyrazista kompozycja. Paleta smaków, w której żaden nie daje się zdominować. Bez wątpienia najlepszy Pad Thai jaki jadłem.

A teraz pytanie – ilu azjatów upichciło podaną mi potrawę ?

a) jeden

b) dwóch

c) trzech

d) go fish !

W Aroy Aroy gotuje Polak. Da się ?

Reasumując.

Pyszna kuchnia, genialny ogródek – miejsce na dłuższy wypoczynek na klimatycznej Saskiej Kępie.

Ich FanPage.

 

Polub nas na facebooku

Polub Strefę Konsumenta na Facebooku